Robot ARM

Witam.

 

Robot ARM to projekt który powstał z myślą stworzenia oprogramowania pozwalającego na sterowanie manualne lub automatyczne za pomocą czujników i sensorów. Celem projektu jest dostosowanie tej “zabawki” do pracy w automatycznym trybie, tryb ten polegać ma na wyszukiwaniu przedmiotów (metalowych) znajdujących się bezpośrednio przed ramieniem i przenoszenie ich w ustalone miejsce. Ma to wyglądać jakby ramie robota “sprzątało” przed sobą.

Ramię posiada 5 silników 3v, sterowane są one z karty K8055 (ta karta wystarczy nie potrzebujemy tutaj kart NI za tysiące złotych) która podaje napięcie na przekaźniki które są podłączone odpowiednio do -3v i +3v, przekaźniki podłączone są bezpośrednio do silników.

Aktualnie projekt zatrzymał się w miejscu, z powodu wyjazdu do USA, prawdopodobnie zostanie reaktywowany około września tego roku. Na tym etapie prac udało się napisać program sterujący w VB.net i przetestować jego działąnie. Następnym etapem będzie zamontowanie sensorów i czujnika, po tym etapie przyjdzie czas na napisanie “programu” tego co ma robić, algorytmu wyszukiwania itp…

Prezentacja:

Comments

Leave a Reply